Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Projekt LIFE startuje w Wielkopolsce

Starosta Koniński wraz z samorządami gminnymi powiatu konińskiego oraz samorządem miasta Konina, przedstawicielami Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie, a także Izby Gospodarczej Wielkopolski Wschodniej podpisali wczoraj (13 kwietnia) umowę współpracy z samorządem Województwa Wielkopolskiego dotyczącą realizacji projektu „LIFE AFTER COAL PL Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040”.
 
Projekt ten realizowany jest w partnerstwie z ponad 40 różnymi podmiotami – samorządami, organizacjami pozarządowymi oraz uczelniami, na czele z Województwem Wielkopolskim. Celem projektu jest wspieranie procesu osiągnięcia neutralności klimatycznej regionu i będzie realizowany w latach 2023-2031, a jego całkowita wartość to ok. 18 mln EUR.
 
Dzięki temu przedsięwzięciu od połowy tego roku w powiecie działać będzie Powiatowy Doradca Klimatyczny, którego głównym zadaniem będzie wsparcie i doradztwo przedsiębiorców działających lub chcących rozpocząć działalność w powiecie konińskim. Wsparcie to dotyczyć będzie transformacji energetycznej, czyli przejścia od energetyki opartej na węglu, do wykorzystania rozwiązań neutralnych klimatycznie, rozwoju OZE oraz modernizacji zmniejszających zapotrzebowanie na energię pierwotną.
Projekt LIFE startuje w Wielkopolsce
Projekt LIFE startuje w Wielkopolsce
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting