Profilaktyka a Ty (Pat)

Konferencja podsumowująca ubiegłoroczne działania w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” odbyła się, już po raz ósmy, 4 marca 2014 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie.

Kulminacyjnym i niezwykle ważnym dla całego regionu konińskiego momentem tego wydarzenia było przekazanie przechodniej statuetki Przystanku Pat jej tegorocznym gospodarzom. Statuetkę odebrali:
  • Józef Nowicki – Prezydent Miasta Konina
  • Małgorzata Waszak – Starosta Koniński
  • insp. Rafał Batkowski – Komendant Wojewódzki Policji
  • Dorota Kinal – Wielkopolski Wicekurator Oświaty
  • mł. insp. Sławomir Jądrzak – Komendant Miejski Policji w Koninie
  • Patrycja Szkudlarek – Lider PaT województwa wielkopolskiego wraz z liderami i grupami PaT z Wielkopolski.

Program „Profilaktyka a Ty” (Pat) to jeden z największych programów edukacyjnych Komendy Głównej Policji, który promuje wśród młodych ludzi modę na życie wolne od uzależnień. Realizowany jest w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Przystanek PaT po raz pierwszy odbył się w 2006 roku. Tegoroczne pięciodniowe spotkanie młodzieży w Koninie zaplanowane jest na lipiec. Celem akcji jest promocja mody na życie bez nałogów. Służyć temu mają bezpłatne koncerty, spektakle teatralne, warsztaty rozmowy filozoficzne.

Pomysłodawcą i organizatorem Przystanku PaT jest Komenda Główna Policji, a głównymi partnerami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw dziecka.
IX Ogólnopolski program