„Profilaktyka 40 plus” – zachęcamy do korzystania z programu

Profilaktyka 40 plus to nowy program badań diagnostycznych, z którego skorzystać może każda osoba po 40 r.ż. Badania zawarte w tym programie wykonywane są w celach profilaktycznych.

Akcja jest krokiem do odbudowy zdrowia Polaków po pandemii , która negatywnie wpłynęła na ich stan zdrowia.  Zagrożenia epidemiczne, a następnie stan epidemii powodujący liczne zakażenia wirusem SARS- CoV-2, w tym związana z nim zmiana stylu życia, wpłynęły przede wszystkim na ograniczenia aktywności fizycznej oraz wzrost natężenia stresu, potęgując przy tym ryzyko zachorowania na najczęstsze choroby tzw. cywilizacyjne, takie jak choroby układu krążenia czy choroby metaboliczne.

W związku z epidemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu również obniżonej zgłaszalności do lekarzy. Wiele chorób zwłaszcza w początkowym stadium  rozwoju nie daje niepokojących objawów. To właśnie dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt później diagnozy.

Szczegółowe Informacje na temat programu znajdują się na załączonych ulotkach oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia.

?Profilaktyka 40 plus? ? zachęcamy do korzystania z programu 1
?Profilaktyka 40 plus? ? zachęcamy do korzystania z programu 2