Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Od 13 marca 2017 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przyjmują wnioski o przyznanie 100 tys. PLN premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Wsparcie jest dostępne w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”, które finansowane jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020). Może się o nie ubiegać osoba, podlegająca ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Istotne jest, aby wnioskodawca nie prowadził działalności gospodarczej przez ostatnie 2 lata.

Pomoc nie przysługuje beneficjentom „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej” (PROW 2007-2013), „Premii dla młodych rolników”, „Restrukturyzacja małych gospodarstw” (PROW 2014 – 2020).

Premia w wysokości 100 tys. zł będzie wypłacana w dwóch ratach, stosownie 80% i 20 % kwoty pomocy.

Wnioskować będzie można do 11 kwietnia 2017 r.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej ARMiR.