Powiatowy Finał XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Powiatowy Finał XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej imienia Elżbiety Połczyńskiej odbył się 22 marca Starostwie Powiatowym w Koninie. Czworo uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie będzie reprezentować powiat koniński w finale wojewódzkim konkursu.

Do szczebla powiatowego olimpiady zakwalifikowało się w tym roku 20 uczniów: osiemnaścioro z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie oraz dwoje z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie.

Olimpiadę rozpoczął pisemny test ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego. Uczestnicy odpowiedzieli na 40 pytań z zakresu sprzedaży konsumenckiej, prawa ochrony konkurencji i konsumentów, pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich, a także z przepisów prawa: bankowego, turystycznego, telekomunikacyjnego czy ubezpieczeniowego.

Sześcioro uczestników otrzymało dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Konińskiego. Laureatami zostało pięcioro uczniów ZSEU w Żychlinie: Patryk Kałużny, Marcelina Nowakowska, Sonia Kałużna, Agata Kubacka i Aleksandra Berger oraz Wiktor Kłosowski reprezentujący ZSOiT w Sompolnie.

Czworo uczestników z największą liczbą punktów będzie reprezentować powiat koniński w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 17 kwietnia w Poznaniu.
Powiatowy Finał XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej