Powiatowy Dzień Edukacji świętowano w filmowym klimacie

Był czerwony dywan, pedagogiczne „Oskary”, nagrody, życzenia i gratulacje. Uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 10 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie.

W kleczewskiej placówce spotkali się nauczyciele oraz pracownicy szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński, a także samorządowcy, przedstawiciele instytucji edukacyjnych oraz sympatycy szkoły.
Wszystkich zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Aneta Kalina Szczepaniak, a w imieniu władz powiatu życzenia złożyła Katarzyna Fryza – Starosta Koniński.

- Szanowni nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, pracownicy oświaty, z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu własnym oraz samorządu powiatu konińskiego życzę, abyście byli dla swoich uczniów i wychowanków liderami, autorytetami oraz przewodnikami. Wzbudzajcie w młodym pokoleniu umiejętność zaangażowania oraz zainteresowania tym, co ważne; dzielcie się  swoją wiedzą, uczcie dzieci i młodzież wolności, pozostawiajcie im możliwość bycia niezależnymi. Czyńcie ze szkół, w których pracujecie miejsca pełne twórczych i postępowych działań.

Spotkanie w Kleczewie było doskonałą okazją, aby nagrodzić tych, którzy w ostatnim roku swoją wyróżniającą się pracą z uczniami szczególnie zapisali się na kartach edukacji.  Srebrne Krzyże Zasługi otrzymały Anna Matczak Gaj oraz Anetta Janc, Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowano Monikę Kieliszak, natomiast Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczono Magdalenie Baranek oraz Magdalenie Siwińskiej. Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymała Magdalena Zielińska.

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”, które otrzymały Katarzyna Hryciuk oraz Jolanta Grzemska.

Tradycyjnie już podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono nagrody dyrektorom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły.

Jak na galę filmową przystało specjalne wyróżnienie w kategorii „Najlepszy reżyser powiatowego filmu o edukacji” trafiło do Katarzyny Fryzy Starosty Konińskiego, Władysława Kocaja Wicestarosty Konińskiego oraz Krzysztofa Czajkowskiego Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Koninie.

Wyjątkowe nagrody przyznali również uczniowie. To między innymi „ Superbohaterowie z humanistycznego świata”, „Mistrzowie logiki natury i cyfrowego świata”, „Mistrzowie praktyki i ruchu” czy „Mistrzowie Szkolnych Kulis”.

Całość uświetnił chór Amore działający w Zespole Szkół Ogólnokształcacych i Technicznych w Kleczewie.

Powiatowy Dzień Edukacji świętowano w filmowym klimacie