Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Powiat złożył wnioski do kolejnej edycji "schetynówek"

Powiat koniński złożył wnioski o dofinansowanie dwóch zadań inwestycyjnych w ramach  Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
 
Dziś zakończył się nabór wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.
 
Powiat Koniński złożył dwa wnioski i ubiega się o dofinansowanie z budżetu państwa przebudowy drogi powiatowej nr 3221P Brzeźno – Smólnik na odcinku 2,47 km oraz ciągu drogowego Stare Miasto - Lisiec - Żdżary na ponad 3 km odcinku Stare Miasto – skrzyżowanie Krągola. Dla każdego z projektów maksymalna kwota dofinansowania wynosi 1 mln. zł.
 
Zgłoszenie do programu aż dwóch zadań inwestycyjnych na drogach powiatu było możliwe dzięki zadeklarowaniu udziału finansowego w realizacji projektów gmin: Stare Miasto i Krzymów. Porozumienia w tej sprawie zostały podpisane przez przedstawicieli samorządów wczoraj w Starostwie. Zgodnie z nimi, gminy będą partycypowały w kosztach inwestycji odpowiednio: Krzymów - 275 tys. zł a Stare Miasto - 580 tys. zł.   Natomiast, wkład własny powiatu kształtować się będzie na poziomie 2 mln zł w przypadku zadania  na drodze nr 3221P Brzeźno – Smólnik oraz ponad 2 mln 300 tys. zł  w związku z realizacją projektu pn. „Przebudowa ciągu drogowego Stare Miasto - Lisiec -Żdżary".
 
Powołana przez wojewodę wielkopolskiego Komisja dokona weryfikacji i oceny wniosków do 31 października br., a w ciągu miesiąca od tego terminu, nastąpi ogłoszenie ostatecznych list rankingowych.

Powiat złożył wnioski do kolejnej edycji
Powiat złożył wnioski do kolejnej edycji
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting