Powiat Koniński zainaugurował rok szkolny 2013/2014

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie był gospodarzem Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2013/2014. Uroczystość  zgromadziła wielu uczestników: władze powiatu konińskiego oraz gminy Sompolno, radnych powiatu, delegacje szkół, przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających nauczycieli a także młodzież, nauczycieli i  rodziców.
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie Jacek Żerkowski, pełniąc rolę gospodarza miejsca tegorocznej uroczystości serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych. W wystąpieniu Dyrektora nie zabrakło życzeń z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Szczególnie ciepło powitał uczniów klas pierwszych.
 Przemówienia inauguracyjne wygłosiła Małgorzata Waszak Starosta Koniński, która życzyła uczniom, ich rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty, aby rozpoczynający się rok był czasem sukcesów, doskonałych wyników i wybitnych osiągnięć.
Część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły w Sompolnie nawiązywała do obchodów 74 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej a także twórczości Juliana Tuwima – znanego polskiego poety, Witolda Lutosławskiego – wybitnego polskiego kompozytora oraz Jana Czochralskiego – znakomitego polskiego uczonego, metalurga, chemika i metaloznawcy.
Tegoroczne inauguracyjne nawiązania mają źródło w przyjętej przez Sejm RP uchwale, ustanawiającej rok 2013 rokiem Juliana Tuwima, Witolda Lutosławskiego i Jana Czochralskiego.