Powiat Koniński z nagrodą marszałka

Powiat Koniński nagrodzony przez marszałka województwa wielkopolskiego za organizowany w czerwcu w Kleczewie Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych. Kapituła konkursu „Działania proekologiczne i prakulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” przyznała Starostwu Powiatowemu w Koninie nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.

Dyplom i nagrodę odebrali w czwartek (23 listopada) w Hotelu „Andersia” w Poznaniu Witold Nowak – naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji oraz Danuta Plucińska, specjalista ds. kultury z tego wydziału. Nagrodzony przez kapitułę Międzypowiatowy Przegląd Taneczny to wydarzenie artystyczne, które corocznie odbywa się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Jego współorganizatorem jest gmina Kleczew, która zapewnia uczestnikom tego wydarzenia komfortowe, pełne zrozumienia i sympatii warunki oraz współfinansuje nagrody.

Projekt, organizowany z kilkuletnią przerwą od 2004 roku skierowany jest do dzieci i młodzieży reprezentujących własne szkoły z małych miasteczek i wsi Wielkopolski. Możliwość prezentacji własnych umiejętności daje im impuls do systematycznej pracy i samorozwoju – mówi Danuta Plucińska pomysłodawca przeglądu.

W tym roku w Przeglądzie wzięło udział kilkaset tancerzy z kilkunastu wielkopolskich gmin i powiatów. Młodych tancerzy – występujących w dwóch kategoriach: taniec nowoczesny i taniec tradycyjny – ocenia profesjonalne jury.

Czwartkowa Gala w Poznaniu podsumowała już 18. edycję konkursu, który nagradza działania proekologiczne i prokulturowe w Wielkopolsce. Konkurs kierowany jest dla gmin i powiatów oraz podległych im instytucji, a także organizacji, podmiotów gospodarczych i organizacji pożytku publicznego. Oprócz Powiatu Konińskiego za swoje działania na rzecz kultury i ekologii nagrody odebrały również gminy Rychwał (dwie nagrody), Stare Miasto, Sompolno i Kleczew.

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych w Kleczewie
Gala konkursu