Powiat Koniński wicemistrzem Spartakiady Wojewódzkiej!

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła II miejsce w XX edycji Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która odbyła się 4 marca 2018 r. w Wolsztynie.

W rywalizacji brały udział drużyny z 16 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Rychwał, Golina, Krzymów i Kazimierz Biskupi. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotkami do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka o wadze 17,5 kg i konkursie wiedzy o LZS, zdobywając następujące miejsca:
- I miejsce siatkówka mężczyzn – Paweł Michalski, Michał Muszyński, Adam Kaczyński, Damian Nowak, Paweł Moczyński, Błażej Płomiński, Bartosz Wojtasik, Piotr Wiśniewski,
- III miejsce w półfinałach siatkówka kobiet – Patrycja Tołoczko, Ewelina Rabiega, Olga Krzyżanowska, Magdalena Dominiak, Izabela Frątczak, Natalia Podrez, Aleksandra Miśkiewicz, Aleksandra Janc,
- II miejsce w półfinałach piłka nożna mężczyzn – Robert Iwiński, Mateusz Zaborski, Szymon Budny, Krzysztof Stępiński, Marcin Kamiński, Alan Kujawa, Jarosław Szymaniak, Paweł Grzegorzewski,
- V miejsce przeciąganie liny – Arkadiusz Konopczyński, Zbigniew Konopczyński, Szczepan Widera, Michał Brodecki, Artur Zaradzki,
- VI miejsce wielobój rekreacyjny kobiet – Julia Grzesiak,
- XI miejsce wielobój rekreacyjny mężczyzn – Szymon Kozłowski,
- X miejsce rzuty lotkami do tarczy mężczyzn – Krzysztof Czajkowski,
- III miejsce rzuty lotkami do tarczy kobiet – Sandra Łukomska,
- II miejsce podnoszenie ciężarka kat. wagowa powyżej 85 kg – Dawid Dominiak,
- V miejsce podnoszenie ciężarka kat. wagowa do 85 kg – Patryk Stanisławski,
- I miejsce rzuty karne do bramki mężczyzn – Sławomir Woźniak,
- I miejsce rzuty karne do bramki kobiet – Ewelina Rabiega,
- IV miejsce konkurs wiedzy o LZS – Bogdan Zaskórski.

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński wywalczył II miejsce zdobywając 181,5 pkt. Pierwsze miejsce przypadło powiatowi wągrowieckiemu (194,5 pkt), natomiast trzecie miejsce powiatowi ostrowskiemu (179,5 pkt).
Puchar przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS odebrali zawodnicy reprezentujący powiat koniński.