Powiat Koniński Wicemistrzem Letniej Spartakiady Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła II miejsce podczas XXVI Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się 16 czerwca w Żerkowie (pow. jarociński).

W rywalizacji brały udział drużyny z 13 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina (Robert Iwiński, Rafał Iwiński, Małgorzata Iwińska, Marek Jabłoński, Michał Witkowski, Maciej Przebieracz, Magdalena Przebieracz, Filip Przebieracz, Amelia Woźniak, Jessika Woźniak, Kinga Dąbrowska, Agata Ciesielska, Klaudia Jańczak, Katarzyna Ławniczak, Michał Malant, Jakub Kazimierowski, Julia Langner, Jakub Koliński, Wojciech Wasilewski, Paulina Sławska, Maja Bandaż, Dominika Piaskowska, Adam Perliński, Natan Łomnicki, Wiktor Kuklik, Adam Rubas), Stare Miasto (Mirosław Sawicki, Tymon Zioła, Przemysław Szafran, Wiesław Jasiński, Igor Szałecki, Alan Szyszyński, Jakub Samulczyk, Krzysztof Kościelski, Paweł Kwieciński, Mikołaj Grochowski, Andrzej Skutecki), Wilczyn (Paweł Michalski, Szymon Kowalski, Kamil Kaźmierczak, Jerzy Muszyński, Edyta Wojciechowska, Kinga Prus, Anna Kamińska, Laura Woźniak, Julia Rzemyszkiewicz) oraz zawodniczki z KKPK Medyk Konin.

Zawodniczki i zawodnicy z naszego powiatu rywalizowali w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych.

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński wywalczył II miejsce (542 pkt.) na XXVI Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS. Mistrzostwo zdobył powiat ostrzeszowski (577 pkt.), natomiast trzecie miejsce (514 pkt.) powiat pilski.
Powiat Koniński Wicemistrzem Letniej Spartakiady Wojewódzkiej