Powiat Koniński Wicemistrzem Letniej Spartakiady Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła II miejsce podczas XXIV Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się 12 czerwca 2022 r. w Żerkowie.

W rywalizacji brały udział drużyny z 16 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina, Stare Miasto, Wilczyn i Kramsk. Zawodniczki i zawodnicy z naszego powiatu rywalizowali w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych i konkurencjach rodzinnych, takich jak: rzut beretem na odległość, rzuty do kosza, tor przeszkód, strzały piłką nożną na bramkę, wędkowanie na sucho, rzuty przedmiotami do celu, rzut lotkami do tarczy, podnoszenie odważnika, strzelanie z wiatrówki, rzut piłką lekarską, jeździectwo, tenis ziemny, piłka nożna kobiet, piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa mężczyzn, piłka koszykowa kobiet czy piłka koszykowa mężczyzn.

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński wywalczył II miejsce (506 pkt.).Pierwsze miejsce (553 pkt.) zdobył powiat ostrzeszowski, natomiast trzecie miejsce (494,5 pkt.) powiat ostrowski.

Powiat Koniński Wicemistrzem Letniej Spartakiady Wojewódzkiej