"Powiat koniński w obiektywie"

Nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu „Powiat koniński w obiektywie” wręczył Mirosław Kruszyński sekretarz powiatu, podczas uroczystego posiedzenia Rady Seniorów Powiatu Konińskiego 8 grudnia 2015 roku.

Zwycięskie fotografie wybrano spośród 17 nadesłanych na konkurs prac. Przedstawiające piękno powiatu konińskiego obrazy zatrzymane w obiektywie są dowodem aktywności, kreatywności i wrażliwości seniorów z powiatu konińskiego. Po dokonaniu oceny zdjęć pierwszą nagrodę przyznano Teresie Kwiatkowskiej za zdjęcie „Pracujące trzmiele”, drugą Halinie Lewandowskiej za zdjęcie „Dzwoniec pospolity”, natomiast trzecią Zofii Łebkowskiej za zdjęcie „Osierocone pszczółki szukają mamy”. Komisja wyróżniła również zdjęcie „Urocza jesień” autorstwa Rafała Rogowskiego. W związku z tym, że konkurs ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem, Rada Seniorów Powiatu Konińskiego już dziś zapowiada, że odbędą się jego kolejne edycje.

Ostatnie w 2015 roku posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego miało charakter uroczysty, nie tylko ze względu na wyróżnienia i nagrody. Było to bowiem spotkanie świąteczno-noworoczne, na którym nie zabrakło podsumowań, planów na rok przyszły, świątecznych serdeczności i życzeń.
Podsumowanie konkursu
Laureatka konkursu Teresa Kwiatkowska