Powiat koniński na Spartakiadzie Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła piąte miejsce w XXVI edycji Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się 10 marca w Wągrowcu.

W rywalizacji brały udział drużyny z 15 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina, Wilczyn i Stare Miasto. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotkami do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka i konkursie wiedzy o LZS.

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński wywalczył V miejsce zdobywając 152 pkt. Pierwsze miejsce zdobył powiat wągrowiecki (235 pkt).

Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego odebrali zawodnicy reprezentujący powiat koniński.
Powiat koniński na Spartakiadzie Wojewódzkiej