Powiat Koniński laureatem dwóch HIT-ów

Rubinowy Hit z Gwiazdą i Hit Promocji Regionu powiększyły kolekcję nagród powiatu konińskiego.

Podczas wczorajszego finału konkursu "Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów", samorząd uhonorowany został za ubiegłoroczną organizację Obchodów Roku Chopinowskiego oraz skuteczną promocję powiatu i efektywne zaangażowanie w organizację konkursu.

Akty nominacji, nagrody i statuetki rozdane zostały 20 lutego w Poznaniu podczas uroczystej Gali "Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów 2010". Wśród laureatów konkursu znalazło się aż sześć podmiotów gospodarczych i trzy samorządy z powiatu konińskiego. Starostwo Powiatowe w Koninie nagrodzone zostało podwójnie.

Starosta Stanisław Bielik odebrał dla powiatu Rubinowego HIT-a z Gwiazdą - jedną z najbardziej prestiżowych nagród Konkursu. Samorząd otrzymał ją za organizację ubiegłorocznych obchodów Roku Chopinowskiego w regionie konińskim. Kolejny laur - "HIT Promocji Regionu" przypadł konińskiemu Starostwu za skuteczną promocję osiągnięć gospodarczych, ekologicznych i organizacyjnych powiatu oraz efektywne zaangażowanie w organizację konkursu.

Warto przypomnieć, że usługi świadczone przez urząd na rzecz społeczności powiatu zostały już wcześniej dostrzeżone przez kapitułę konkursu. Starostwo zostało laureatem Nagrody HIT za wdrożenie innowacyjnych metod zarządzania jakością ISO 9001-2000 oraz uzyskanie rekomendacji do utrzymania ważności certyfikatu na kolejne lata. Dwukrotnie docenione zostało także za inwestycje ekologiczne: program usuwania azbestu oraz termomodernizacje budynków wchodzących w skład majątku powiatu. Z kolei, w ubiegłym roku, z uznaniem kapituły spotkały się przedsięwzięcia inwestycyjne samorządu w zakresie rozbudowy infrastruktury sportowej w powiecie.

Niedzielny finał Konkursu "Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów" okazał się być szczęśliwy także dla pozostałych nominowanych z powiatu konińskiego. Statuetki "HIT 2010" odebrali także samorządowcy z gmin Rychwał i Kleczew a także przedstawiciele firm: EUROPOLES, Fabet, MELBUD, KON-PLAST, Zakładu Mechanicznego Jerzy Robak oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Mieście.

Powiat Koniński laureatem dwóch HIT-ów