Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Powiat koniński i gmina Golina najlepsze w tenisie stołowym

Powiat koniński i gmina Golina okazały się najlepsze w XXIII Regionalnych Zawodach Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Samorządowcy z 20 gmin i 10 powiatów, łącznie 110 uczestników z całej Wielkopolski wzięło udział w zawodach, które odbyły się w Witkowie.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Urzędem Gminy i Miasta w Witkowie, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie,

W zawodach udział wzięli samorządowcy z powiatu: poznańskiego, konińskiego, kępińskiego, kościańskiego, kolskiego, ostrzeszowskiego, wrzesińskiego, śremskiego, wągrowieckiego i gnieźnieńskiego.

W klasyfikacji indywidualnej, w kategorii parlamentarzystów, wójtów, burmistrzów i starostów bezkonkurencyjny był Mariusz Woźniak, wójt gm. Grodziec, który zajął I miejsce. W kategorii wspólnej dla pań 2 miejsce uzyskała Urszula Furmaniak - radna gminy Golina a wśród byłych samorządowców 2. miejsce zajął Mirosław Sawicki - Stare Miasto.

W klasyfikacji generalnej gmin w strefie pucharowej uplasowały się: I miejsce – Gmina Golina, II miejsce – Gmina Witkowo. III miejsce – Gmina Kórnik
W klasyfikacji końcowej powiatów bezkonkurencyjna była drużyna powiatu konińskiego. Za nią znalazły się powiaty: gnieźnieński, poznański, kępiński, kościański kolski.

Żródło: witkowo.pl