Pomoc dla gminy Czerniejewo

Powiat koniński pomaga gminie Czerniejewo. Pierwsze transporty z darami dla poszkodowanych rolników zorganizowano w grudniu ubiegłego roku.

12 sierpnia 2017 r. przez Polskę przeszła burza z silnym wiatrem i opadami. Wskutek nawałnicy w Wielkopolsce najbardziej ucierpiała gmina Czerniejewo (powiat gnieźnieński). Samorząd powiatu konińskiego podjął decyzję o zorganizowaniu pomocy rzeczowej dla poszkodowanych mieszkańców tej gminy. W akcję pomocową włączeni zostali rolnicy z naszego powiatu, którzy wstępnie zadeklarowali przekazanie 293 worków zboża (ok. 15 ton), ponad 100 bali słomy, siana i sianokiszonki oraz 3 ton kukurydzy.  Koszty związane z transportem darów pokryło konińskie starostwo. Działania te nie były jednorazowe. Pomoc powiatu konińskiego dla rolników z gminy Czerniejewo będzie kontynuowana również przez kilka następnych miesięcy.