Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

PomagamUkrainie.gov.pl

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę do naszego kraju uciekają setki tysięcy uchodźców szukających schronienia, a miliony Polaków niosą pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy.

Aby skoordynować wszystkie akcje pomocowe powstała oficjalna platforma PomagamUkrainie.gov.pl.

Platforma przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych działaniach pomocowych. Działa w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

Jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji. Uchodźcy mogą w tym miejscu znaleźć praktyczne informacje o dostępnym wsparciu.

Skoordynowana pomoc szybciej dotrze do potrzebujących, których wciąż przybywa. To nie tylko ważne ułatwienie w dotarciu z informacją oraz adresowaniu pomocy odpowiadającej na konkretne potrzeby uchodźców.

Źródło: Biuro Programu Niepodległa 
 
  • Przypominamy także, że na stronie Powiatu Konińskiego funkcjonuje specjalny skrót prowadzący do przydatnych informacji dla osób uciekających z Ukrainy jak i osób chcących mieść im pomoc. Pomoc dla obywateli Ukrainy jest oznaczona ikoną flagi Ukrainy, można znaleźć ją pod aktualnościami na stronie głównej portalu.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting