Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich

„Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, to hasło tegorocznego konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Już po raz siódmy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zachęca do zgłaszania przedsięwzięć z zakresu turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, do konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Zgłoszeniu podlegają projekty, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Nominacje zostaną przyznane w siedmiu kategoriach:
  • Rewitalizacja (np. obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa),
  • Zabytek (np. obiekty sakralne, pałace, zamki, historyczne układy urbanistyczne),
  • Produkt promocyjny (np. wydawnictwo, portal, kampania promocyjna),
  • Obiekt turystyczny (np. hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe),
  • Turystyka aktywna (np. ścieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne),
  • Turystyka transgraniczna i międzynarodowa (np. szlak turystyczny, portal turystyczny, punkt widokowy, projekt turystyczny oparty na współpracy międzynarodowej i transgranicznej),
  • Miejsce przyjazne dzieciom (np. parki tematyczne, ogródki jordanowskie, kompleksy rekreacji dziecięcej).

Nominowane i zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane w albumie oraz przewodniku turystycznym. Główną nagrodą w konkursie są statuetki „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablice pamiątkowe, dyplomy, a także zindywidualizowane pakiety promocyjne.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. W przygotowaniu odpowiedzi na pytania i doborze materiałów ilustracyjnych pomoże poradnik „Jak poprawnie przygotować zgłoszenie”. Załączamy także wszystkie dokumenty konkursowe (zaproszenie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy).

Organizator liczy również na udział internautów, którzy będą mogli wybrać swoich laureatów poprzez głosowanie na stronie konkursowej.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularza zgłoszeniowego i odesłania go, wraz z materiałami ilustrującymi projekt (zdjęcia – maksymalnie 10 sztuk, filmy (o długości max. 5 minut), publikacje, prezentacje itp.), pocztą tradycyjną oraz elektroniczną na adres:
Biuro Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”
ul. Zjazd 2/4
e-mail: konkurs@smartlink.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 lutego 2014 r.

Bieżące informacje o przebiegu konkursu publikowane będą na stronach: www.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz www.smartlink.pl. Zapraszamy także do śledzenia profilu na Facebooku.

Wszelkich wyjaśnień udziela Biuro Konkursu:
Piotr Koziróg
tel. kom. 605-517-004
tel./faks: 61 849 90 40 (wew. 103)
e-mail: konkurs@smartlink.pl