Podsumowanie Roku Sportowego 2023

Powiat koniński podsumował wyniki sportowe minionego roku. Uroczystość z udziałem zawodników, trenerów, działaczy i dyrektorów szkół odbyła się 27 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Spotkanie podsumowujące zadania sportowe realizowane przez powiat w 2023 r. zainaugurowali Ryszard Nawrocki, Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego oraz Krzysztof Czajkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego starostwa. Gratulując dotychczasowych osiągnięć zawodnikom z powiatu konińskiego, podkreślili oni rolę trenerów, działaczy, klubów sportowych, koordynatorów sportu, a także dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego w krzewieniu sportowego ducha wśród dzieci oraz młodzieży.

Spotkanie stało się okazją do wręczenia nagród. W imieniu samorządu powiatu, Ryszard Nawrocki, Jerzy Rzepecki, Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Krzysztof Czajkowski uhonorowali najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych nagrodami finansowymi oraz upominkami.

Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2023 roku, które przysłużyły się promocji powiatu konińskiego w kraju i na arenie międzynarodowej, nagrody finansowe Starosty Konińskiego otrzymali: zawodnicy karate Nikola Bąkowska, Justyna Niedzielewska, Natalia Nowak i Sergiusz Woźniak, zawodnik jiu jitsu Hubert Wietrzykowski, nordicowiec Marcin Kurzawiński, szermierze Filip Radoch, Adam Kaczmarczyk i Kacper Malcer, kolarze Igor Kierejewski i Filip Pasterski, szachista Jan Klimkowski, warcabista Wojciech Mirkiewicz, lekkoatleta Igor Karczewski, badmintonistka Amelia Zielińska oraz tenisista Hubert Kwieciński.

Sukcesy zawodników są najlepszym świadectwem pracy ich trenerów, zatem nagrody starosty odebrali też szkoleniowcy: Zdzisław Nowak, Tomasz Piguła, Robert Kierejewski i Tomasz Zieliński.

Nagrody rzeczowe trafiły natomiast do uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, odnoszących sukcesy w badmintonie, piłce nożnej, lekkoatletyce i konkurencjach rekreacyjnych: Jakuba Wojtczaka, Jakuba Gałązki, Marii Duszeńko, Macieja Operacza, Jakuba Rzeczkowskiego, Bartosza Poślednika, Mariusza Kotarskiego, Mateusza Wajera, Patryka Nawrockiego, Tomasza Wozińskiego oraz ich trenerów: Jarosława Drewnikowskiego i Sławomira Woźniaka.

Wyróżnienia za wysokie osiągnięcia sportowe w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska trafiły do: Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku, Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Budzisławiu Kościelnym, Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ślesinie, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim, Szkoły Podstawowej UNITED Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ślesinie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie.

Serdecznie gratulujemy!
Podsumowanie Roku Sportowego 2023