Podsumowanie Roku Sportowego 2017 w Powiecie Konińskim

Powiat Koniński podsumował wyniki sportowe minionego roku. Uroczystości z udziałem samorządowców oraz zawodników, trenerów i działaczy odbyły się 27 marca 2018 r., w sali balowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie.

Spotkanie podsumowujące zadania sportowe realizowane przez powiat w 2017 r., zainaugurował Władysław Kocaj – wicestarosta koniński, który gratulując dotychczasowych osiągnięć zawodnikom z powiatu konińskiego, podkreślił rolę trenerów, działaczy klubów sportowych, koordynatorów sportu, a także dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego w krzewieniu sportowego ducha wśród dzieci oraz młodzieży.
Zdaniem władz powiatu, rok 2017 był pomyślny dla sportowców. Ponad 150 imprez w różnych dyscyplinach zapewniło kibicom wiele emocji. O tym, że powiat koniński zalicza się do ścisłej czołówki sportowej województwa wielkopolskiego świadczy też zajęcie II miejsca we współzawodnictwie sportowo-turystycznym powiatów woj. wielkopolskiego o Puchar Marszałka organizowanym w ramach Wielkopolskiego Zrzeszenia – Ludowe Zespoły Sportowe.

Zaproszeni goście wysłuchali także wykładu mgr Klaudii Malikowskiej - wykładowcy Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, na temat: „Zdrowa piramida żywieniowa”.

Spotkanie stało się okazją do wręczenia nagród. W imieniu samorządu powiatu, Władysław Kocja – wicestarosta koniński, Janusz Stankiewicz – przewodniczący rady powiatu konińskiego, Halina Lenartowicz i Zenon Paszek - członkowie zarządu powiatu konińskiego, a także radni powiatu konińskiego – Elżbieta Raźna, Waldemar Marciniak i Mieczysław Andrzejewski uhonorowali najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych nagrodami finansowymi, okolicznościowymi statuetkami oraz upominkami.

Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku, które przysłużyły się promocji powiatu konińskiego w kraju i na arenie międzynarodowej, nagrody finansowe Starosty Konińskiego otrzymali: zawodniczki karate Maria Stranc, Martyna Albanowska i Justyna Szmajdka, szermierze Damian Dzwoniarski, Krystian Borkiewicz i Adrian Stanisławski, kolarze Łukasz Krych, Konrad Waliniak i Jakub Janiak oraz pięściarze Damian Wiśniewski i Robert Brazdys.
Sukcesy zawodników są najlepszym świadectwem pracy ich trenerów. Nagrodę starosty odebrali też szkoleniowcy: Zdzisław Nowak, Tomasz Piguła, Andrzej Goiński, Józef Gronostaj i Kazimierz Zajączkowski. Nagrody rzeczowe trafiły natomiast do uczniów  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, odnoszących sukcesy w badmintonie, kolarstwie, hokeju halowym, biegach przełajowych i lekkoatletyce: Karoliny Skitek, Justyny Jaskuły, Łukasza Papierskiego, Damiana Kotarskiego, Aleksandry Zielińskiej, Marcina Woźniaka, Kamila Kubisiaka, Doroty Wojciechowskiej, Artura Andrzejewskiego, Ewy Bajer oraz ich trenerów: Jarosława Drewnikowskiego i Sławomira Woźniaka. Nagrodę rzeczową otrzymał również lekkoatleta Filip Michalski.

Uroczystość w Żychlinie stała się także okazją do wyróżnienia szkół i klubów sportowych, których zawodnicy z sukcesami reprezentowali powiat koniński we współzawodnictwie LZS Wielkopolska. Puchary za osiągnięcia w rywalizacji sportowo-turystycznej powiatów województwa wielkopolskiego o Puchar Marszałka otrzymali: KS GÓRNIK KONIN, KKPK MEDYK KONIN, LUKS WILKI WILCZYN, LZS POLONIA GOLINA oraz UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY TRÓJKA. Wyróżnienia i podziękowania trafiły także do wójtów i burmistrzów: do gminy Rychwał, Golina, Wilczyn, Kleczew, Stare Miasto, Kazimierz Biskupi, Krzymów, Rzgów, Ślesin, Sompolno, Kramsk, Wierzbinek, Grodziec i Skulsk.

Puchary za wspieranie powiatu konińskiego w organizowaniu współzawodnictwa sportowo – turystycznego powiatu konińskiego otrzymały również szkoły: Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale, Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale.

Wyróżnienia za wysokie osiągnięcia sportowe w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska trafiły do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie oraz do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. Natomiast za osiągnięcia w klasyfikacji punktowej wyróżnienia otrzymały: Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Sompolnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Ślesinie, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Mąkolnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Sompolnie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Podziękowania za działalność społeczną na rzecz rozwoju sportu w powiecie konińskim otrzymali: Anna Matczak-Gaj, Anna Jabłońska, Jolanta Okupna, Marcin Turski, Artur Rosiak, Robert Iwiński, Piotr Nuszkiewicz, Tomasz Zieliński, Daniel Bednarek i Leszek Staszak.

Za wkład w rozwój i promocję sportu nagrodzono również koordynatorów sportu w powiecie konińskim: Beatę Bednarek, Dorotę Podlas-Nożewską, Elżbietę Pawlak, Magdalenę Plato, Annę Imbierowicz, Mariolę Racinowską, Jolantę Walczak, Annę Jabłońską, Annę Milwicz, Agnieszkę Grabowską, Magdalenę Sochę, Grzegorza Wiśniewskiego, Roberta Iwińskiego, Bartosza Drewniackiego, Piotra Nuszkiewicza, Krzysztofa Antoniaka, Mariusza Budnego, Macieja Daszkiewicza, Krzysztofa Króla, Marcina Turskiego, Tomasza Marcinka, Mirosława Frątczaka, Roberta Rybickiego, Jarosława Wadelskiego, Jerzego Muszyńskiego i Sławomira Furmańskiego.