Podaj rękę Ukrainie – zbiórka

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup drona dla oddziału z Charkowa.

Opis zbiórki „Podaj rękę Ukrainie”

„Od roku PER w Żychlinie zaangażowana jest w pomoc Ukrainie przyjmując do siebie poszkodowanych wojną. Od roku temat Ukraina jest ściśle związany z rozumieniem naszej misji chrześcijańskiej i Kościoła. Rozumiemy, że nie tylko mamy się modlić o pokój, lecz aktywnie pomagać w osiągnięciu go przez sąsiadów. Cieszymy się, iż w lutym udało się wspomóc tych, którzy bronią niepodległości, walcząc na froncie w rejonie charkowskim, poprzez dostarczenie im potrzebnych rzeczy. Dzięki temu lepiej znoszą mrozy i brak prądu.

W oddziale charkowskim walczy Rostik - syn Ludmiły, która u nas mieszka. Od niej dowiadujemy się o kolejnych zabitych na froncie znajomych - chłopakach (pokazuje nam ich zdjęcia…). To im wysłaliśmy power banki, elektryczne wkładki do butów, ocieplaną bieliznę, ecoflow, przenośny magazyn prądu 230V.

Dziś dowiadujemy się od Rostika o utracie z powodu Moskali (to ich język) kilku dronów, a ostatni, który służył im do obserwacji pozycji wroga ma uszkodzoną kamerę. Bez niego osłabia się ich zdolność zwiadowcza, zwiększa niebezpieczeństwo, a życie na froncie jest zagrożone. Tracą wiele, lecz nie tracą nadziei. Nie możemy ich jej pozbawiać. Walczą za nas, dlatego nie zatrzymujemy się w pomocy. Chcemy zorganizować zbiórkę, by wysłać do oddziału Rostika w rejonie charkowskim dron.

Jeśli możesz dołączyć do naszej zbiórki - to będzie wspólny wkład w obronę i zwycięstwo godności osób, które walczą o wolność”.

Link do zbiórki: www.zrzutka.pl.

Źródło: Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie