Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Piknik "Powiat przyjazny rodzinie"

„Powiat przyjazny rodzinie” to hasło tegorocznych Powiatowych Dni Rodziny, które odbędą się w najbliższą niedzielę (27 maja) na plaży przy Termach Ślesińskich. Tym razem piknik służyć ma promocji rodzicielstwa zastępczego. Weźmie w nim udział ponad 80 rodzin zastępczych z powiatu konińskiego.
 
Dni Rodziny to festyn integracyjny, który od 2000 roku zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń powiatowych. Celem imprezy jest uaktywnienie rodzin z naszych gmin, umożliwienie im zaprezentowania potencjału artystycznego oraz umiejętności sportowych. Przede wszystkim jednak, festyn sprzyjać ma integracji i dobrej zabawie.
 
Organizatorem Pikniku Rodzinnego w Ślesinie jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. Impreza odbędzie się w ramach realizacji projektu systemowego „MOGĘ PRACOWAĆ – wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem doświadczających szczególnych trudności na rynku pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Mieszkańców powiatu konińskiego, miasta Konina oraz goszczących w naszych stronach turystów zapraszamy do wspólnej zabawy na plaży przy Termach Ślesińskich 27 maja od godziny 16.00.
 
W programie pikniku m.in.:

  • „Rodzina to najcieplejsze miejsce na ziemi” - spotkania z organizatorami systemu rodzicielstwa zastępczego w powiecie konińskim,
  • Promocja zdrowego stylu życia – punkt informacyjny Fundacji Biuro Służby Krajowej AA w Polsce,
  • Występy dziecięco – Młodzieżowego Studio piosenki z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie,
  • „Wojowie w Ślesinie” – pokaz grupy rekonstrukcyjnej SOL INVICTUS,
  • „Świat filmu i fotografii” – warsztaty filmowo-fotograficzne,
  • Gry i zabawy rodzinne z kapitanem Huukiem i piratami
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting