Pierwsi przed mikrofonem

To będzie szczególna konfrontacja: laureata z 1986 roku i przyszłych tryumfatorów 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Krzysztof Antkowiak wystąpi z recitalem przed uczestnikami eliminacji wokalnych, kwalifikujących młodych artystów do jubileuszowego festiwalu.

Piątek, 7 marca, godzina 9.40 – początek eliminacji dzieci śpiewających do 35. Festiwalu. Pierwsza na scenie zaprezentuje się jedenastoletnia Paulina Cholewa z Centrum Kultury w Chojnie, po niej kolejnych 283 wykonawców. Przesłuchania potrwają trzy dni, do 9 marca. Szczegółowy program eliminacji oraz listy kolejności przesłuchań uczestników publikujemy na www.festiwaldzieciecy.pl.

W bieżącym roku w przesłuchaniach na żywo weźmie udział większa liczba małych artystów, niż rok temu. W 2013 roku były to 274. podmioty wykonawcze, czyli soliści, duety i zespoły. W roku jubileuszowym jest ich na liście 284. Najliczniejszą grupę stanowić będą najstarsi uczestnicy (14-16 lat) – 99. solistów. Na scenie pojawią się też 22. zespoły. Wszyscy zaprezentują się na scenie KDK, towarzyszyć im będzie muzyka z półpleybecków. W czasie festiwalu (4-8 czerwca br.) większości z nich, poza najmłodszymi solistami do lat 8 i zespołami, towarzyszyć będzie Konin Band Orchestra. Dołączą do nich także wykonawcy zagraniczni, którzy kwalifikowani będą do festiwalu na podstawie nagrań zarejestrowanych na nośnikach elektronicznych.

Drugiego dnia przesłuchań, 8 marca o godzinie 20.00, dla uczestników przesłuchań wystąpi Krzysztof Antkowiak, laureat Grand Prix 7. Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. To był rok 1986. Antkowiak zachwycił jurorów i publiczność wykonaniem, piosenki Lionela Richie „Hello”. Wstęp na koncert Krzysztofa Antkowiaka jest wolny.