Pięknieje wielkopolska wieś

Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą nr 1626/2016 z dnia 18 lutego 2016 r. ogłosił VI edycję konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś", w ramach samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020".

Celem konkursu jest wsparcie inicjatyw mieszkańców sołectw, uczestniczących w samorządowym programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020", na rzecz rozwoju własnej miejscowości, opartych o oddolnie wypracowane koncepcje odnowy wsi.

Konkurs przyczynia się do wzmocnienia procesu odnowy wsi w regionie oraz integracji społeczności wiejskiej, poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektów w sołectwach. Wsparcie zadań w ramach konkursu służy podniesieniu jakości życia na terenach wiejskich, odbudowie tożsamości i integralności wsi oraz promocji idei odnowy.

Beneficjentami wsparcia udzielanego w ramach konkursu są gminy.

Wnioski o dofinansowanie projektów należy składać w terminie do 23 marca 2016 r. do Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej urzędu.