PCPR podzieli się doświadczeniami z wdrożenia Systemu Obsługi Wsparcia (SOW)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie podzieli się doświadczeniami z wdrożenia i dwumiesięcznego użytkowania platformy elektronicznej SOW. Warsztaty z udziałem przedstawicieli dwunastu samorządów z Wielkopolski odbędą się 20 listopada w konińskim starostwie.

Powiat Koniński, jako pierwszy samorząd w kraju, wdrożył we wrześniu tego roku System Obsługi Wsparcia (SOW) finansowany przez PFRON. System ma ułatwić korzystanie ze środków Funduszu. Umożliwia, bowiem osobom niepełnosprawnym samodzielne aplikowanie o wsparcie z funduszy przekazanych przez PFRON do jednostek samorządu terytorialnego, bez konieczności pojawiania się w urzędzie.

W czasie dwumiesięcznego pilotażu SOW, pracownicy PCPR z powodzeniem przeprowadzili elektroniczny nabór wniosków składanych przez studentów objętych programem „Aktywny Samorząd”. Aktualnie jednostka przyjmuje w ten sposób wnioski na dofinansowanie zadań z dziedziny sportu, kultury i rekreacji osób niepełnosprawnych.

Z inicjatywy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 20 listopada w Starostwie Powiatowym w Koninie odbędą się warsztaty, podczas których  pracownicy PCPR obsługujący platformę podzielą się w ramach dobrych praktyk swoimi doświadczeniami z użytkowania systemu oraz omówią najczęściej powielane błędy przy składaniu wniosków i ich procedowaniu. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów z: Gostynia, Jarocina, Kościana, Koła, Nowego Tomyśla, Poznania, Słupcy, Szamotuł, Środy Wielkopolskiej, Turku, Wrześni i Konina.

Do końca tego roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zamierza wdrożyć system w kolejnych 40 samorządach, a do połowy przyszłego roku chce nim objąć cały kraj.