Państwowe Ratownictwo Medyczne

Spotkanie w sprawie Państwowego Ratownictwa Medycznego obyło się, 21 maja 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Koninie. Jego gospodarzami byli starosta koniński – Małgorzata Waszak, starosta słupecki - Mariusz Roga oraz Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Koninie – Barbara Szeflińska.

Tematem przewodnim była reorganizacja rejonów operacyjnych zespołów ratownictwa medycznego dotycząca powiatów konińskiego, słupeckiego, kolskiego, tureckiego, wrzesińskiego, gnieźnieńskiego oraz średzkiego, które mają wejść do trzeciego rejonu operacyjnego i powierzenie miastu Konin funkcji dyspozytora medycznego.

Podczas spotkania, na które zaproszono starostów oraz dyrektorów szpitali uzgodniono wspólne działania, które przyczynią się do zawarcia z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy na świadczenie opieki zdrowotnej.

Państwowe Ratownictwo Medyczne