Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Padł rekord w V edycji powiatowej akcji "Drzewko za butelkę"

V powiatowa edycja Akcji „Drzewko za butelkę” zakończyła się rekordowym wynikiem. Zebrano i poddano recyklingowi ponad milion butelek PET i nakrętek. To niemal trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym.
 
Na sukces tegorocznej akcji pracowało 1500 uczniów z 23 szkół i placówek z powiatu konińskiego oraz miasta.
 
Podsumowanie ekologicznych zmagań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Grodźcu. Zaproszenie do udziału w finale Konkursu przyjęli wyróżnieni uczniowie, ich opiekunowie i dyrektorzy szkół a także przedstawiciele sponsorów tegorocznej edycji i media.
 
Największą aktywnością wykazało się Gimnazjum w Kazimierzu Biskupim, które zebrało 341 tysięcy butelek i nakrętek. Z drugim wynikiem (ponad 100 tysięcy) zakończyło akcję Gimnazjum im. M. Kopernika w Golinie. Trzecie miejsce zapewnił sobie Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie przekazując do recyklingu 72 tysiące butelek i nakrętek.
 
Zgodnie z ideą „Drzewka za butelkę”, w zamian za plastikowe odpady, uczestnicy akcji otrzymali sadzonki drzew, którymi zalesią swoje najbliższe otoczenie.
 
Podczas finału w Grodźcu ogłoszono także wyniki konkursu na rzeźbę użytkową z butelek PET. Spośród 9 zgłoszonych prac, jury wyłoniło trzy najciekawsze: „kwiatopółkę” wykonaną przez młodzież z Gimnazjum w Kramsku, „huśtawkę nastrojów gimnazjalistów” autorstwa uczniów z Gimnazjum w Wysokiem oraz  „eko-pet-barek” - pracę gimnazjalistów z Morzyczyna. Każda z przygotowanych na konkurs rzeźb miała swój niepowtarzalny charakter. Młodzi artyści wykazali się pomysłowością a także zadbali o estetykę wykonania.
 
Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania wyjątkowego Ośrodka Edukacji Leśnej oraz udział w konkursie przyrodniczym.
 
„Dziękuję za wasze wyjątkowe zaangażowanie i uzyskanie imponującego wyniku zbiórki butelek. Tak duże zainteresowanie akcją świadczy nie tylko o zrozumieniu jej idei, ale przede wszystkim o waszej świadomości ekologicznej, aktywności społecznej i obywatelskiej. Mam nadzieję, że udział w konkursie oraz w dzisiejszym podsumowaniu był dla wszystkich jej uczestników niezapomnianą lekcją ekologii. Gorąco zapraszam do bicia kolejnych rekordów w przyszłorocznej edycji „Drzewka za butelkę” – zakończył spotkanie w Grodźcu Starosta Stanisław Bielik.

Padł rekord w V edycji powiatowej akcji
Padł rekord w V edycji powiatowej akcji
Padł rekord w V edycji powiatowej akcji
Padł rekord w V edycji powiatowej akcji
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting