Otwarcie nowej siedziby Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Marzenia się spełniają
Od 2004 roku prowadziliśmy działalność w gościnnych murach II Liceum w Koninie - mówi Zuzanna Janaszek- Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ. – Dyrektor szkoły wygospodarował dla nas pomieszczenie po małym magazynie, które dzięki pomocy wielu zaprzyjaźnionych osób i firm, udało nam się wyremontować i zaadaptować  na biuro. Marzyła nam się jednak nowa, większa siedziba, gdzie moglibyśmy na szerszą skalę prowadzić rehabilitację, szkolenia, poradnictwo i działalność Centrum Wolontariatu. Jak widać marzenia się spełniają  - dodaje.
W 2007 roku Fundacja otrzymała od Miasta Konina budynek w użyczeniu i przez ostatnie lata gromadziła środki na jego remont. W 2010r. przeprowadzono kompleksowe prace budowlane i instalacyjne, przystosowano obiekt na potrzeby rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, a także wyposażono w nowoczesny sprzęt i meble. Działania te były możliwe dzięki podatnikom przekazującym 1% podatku na Fundację PODAJ DALEJ, zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom i osobom prywatnym, ale przede wszystkim dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dodatkowo Miasto Konin wygospodarowało środki na parking oraz zabezpieczenie budynku, dzięki czemu równolegle z modernizacją budynku został zagospodarowany teren, zainstalowane rolety oraz alarm.

Oferta Centrum Południowa
Centrum Południowa jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-15.00, a dodatkowo popołudniami odbywają się tu zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, porad udziela doradca zawodowy, pracownik socjalny, pedagog, asystent technologiczny. Fundacja realizuje projekt NIEPEŁNOSPRAWNY MOŻE WIĘCEJ, współfinansowany z PFRON oraz ŻYJESZ AKTYWNIE, MYŚLISZ POZYTYWNIE, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Aby umówić się na spotkanie, wystarczy zadzwonić pod nr 504 646 146 lub wysłać mail: fundacja@podajdalej.org.pl. Jeśli istnieje taka potrzeba, wolontariusze dojeżdżają do osób niepełnosprawnych. Szczególną opieką otaczani są ludzie, którzy niedawno utracili sprawność  (to zadanie Doradców Pierwszego Kontaktu – niepełnosprawnych wolontariuszy, którzy pomagają poradzić sobie w takiej  sytuacji).
Koordynator Centrum Wolontariatu dyżuruje w biurze Fundacji w poniedziałki od 12.00 - 18.00 i od wtorku do piątku od 8.00 - 15.00. Fundacja organizuje spotkania wolontariuszy, podczas których omawiane są bieżące sprawy, ustalany harmonogram działań, potrzeby podopiecznych i ich rodzin oraz szkolenia.
Osoby, które chcą pomagać innym mogą zgłaszać się do Fundacji przez cały rok.

Wszystkie działania oferowane przez Fundację są bezpłatne.

7 lat wytężonej pracy
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2004 roku prowadzi szeroką działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Głównym jej celem jest usamodzielnianie podopiecznych, dlatego angażują się oni w większość działań organizacji. Fundacja prowadzi rehabilitację osób niepełnosprawnych organizując aktywną rehabilitację, treningi sportowe, doradztwo społeczne, zawodowe i prawne. Wiele uwagi poświęca dzieciom niepełnosprawnym oraz sprawnym z ubogich środowisk – dla nich w czterech gminach prowadzi przez cały rok Kluby Ucznia oferując zajęcia artystyczne, muzyczne, ruchowe, dogo- i hipoterapię oraz organizuje aktywne wakacje. Stałą opieką obejmuje ponad 150 osób. Doradcy Pierwszego Kontaktu – niepełnosprawni wolontariusze docierają do osób, które straciły sprawność i pomagają im i ich najbliższym przystosować się do nowej sytuacji. Nie zapomina też o rehabilitacji społecznej organizując różne imprezy kulturalne.
Centrum Południowa ma już na koncie pierwszy sukces - W styczniu 2011 przyznano Fundacji I nagrodę w kategorii Kapitał Ludzki w Konkursie GWIAZDY WIELKOPOLSKIE, co jest dowodem na sympatię społeczną, ponieważ decydowała tu liczba oddanych internetowo głosów.