Osobowości Roku 2020 powiatowego finału plebiscytu Głosu Wielkopolskiego

Stanisław Bielik został laureatem powiatowego finału plebiscytu Osobowość Roku 2020.  W czwartek, 27 lutego zakończyło się głosowanie
w pierwszym etapie konkursu, prowadzonego przez "Głos Wielkopolski". Laureaci powalczą teraz w finale wojewódzkim.

Znane są już wyniki głosowania powiatowego plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Redakcja popularnego dziennika po raz kolejny wyróżniła i doceniła ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.
W kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna” do tytułu nominowany został Starosta Koniński Stanisław Bielik. Samorządowiec doceniony został w szczególności za „otwarcie Dydaktycznego Centrum Gastronomicznego w Żychlinie oraz zakończenie modernizacji tamtejszego zespołu szkół”.

Decyzją mieszkanek i mieszkańców naszego regionu Stanisław Bielik zajął I miejsce w finale powiatowym i z wynikiem 119 głosów awansował do kolejnego etapu konkursu. Na podium plebiscytu, razem ze starostą znaleźli się dwaj przedstawiciele samorządu gminnego z naszego powiatu: Burmistrz Gminy i Miasta Kleczew Mariusz Musiałowski oraz Burmistrz Miasta I Gminy Ślesin Mariusz Zaborowski.

Zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie akcji, laureaci oraz laureatki poszczególnych kategorii, awansowali do finału wojewódzkiego, który rozpocznie się w poniedziałek, 31 maja i potrwa do czwartku, 10 czerwca.