Olimpijczyk gościł w ZSEU w Żychlinie

Rafał Augustyn, chodziarz, trzykrotny olimpijczyk i siódmy zawodnik ostatnich mistrzostw świata w Londynie spotkał się wczoraj (30 października 2017 r.) z uczniami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego STAL MIELEC bardzo ciekawie opowiadał o swojej życiowej pasji jaką jest chód sportowy, pokazując również wiele zdjęć ze wszystkich kontynentów, które odwiedził podczas zawodów, olimpiad czy obozów treningowych.

Olimpijczyk zapoznał uczniów z tą bardzo wymagającą dyscypliną sportową nie tylko teoretycznie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo na czym polega chód sportowy i przekonać się, że zawodnik światowej czołówki szybciej chodzi niż przeciętny człowiek biega. Znaleźli się również ochotnicy do nauki chodu sportowego i jak się okazało nie jest to łatwa konkurencja. Na młodzieży duże wrażenie zrobiła forma i przygotowanie światowej klasy sportowca, jego oddanie pasji ale również chęć dzielenia się własnym doświadczeniem.

Olimpijczyk gościł w ZSEU w Żychlinie