"Odblask to nie obciach"

„Odblask to nie obciach” – to tytuł kampanii społecznej, która przypominać ma o noszeniu widocznych z daleka elementów odblaskowych. Kampanię, którą zainaugurowano w Koninie 22 grudnia, wsparł także samorząd Powiatu Konińskiego.

Akcję zobaczą wszyscy mieszkańcy Konina i powiatu Konińskiego, ponieważ jej najbardziej widocznym elementem jest autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie, z dużym napisem ODBLASK TO NIE OBCIACH. Autobus oklejony reklamami wspierających akcję partnerów zaprezentowano w czwartek 22 grudnia podczas konferencji prasowej na parkingu koło sklepu Leroy Merlin w Koninie.

W kampanię promującą noszenie odblasków oprócz Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej policji, Straży Miejskiej, czy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie włączyły się także samorządy Miasta Konina, gminy Ślesin i Powiatu Konińskiego, a organizator wydarzenia – Sławomir Piotrowski z Bydgoszczy – przekazał wszystkim  partnerom „magiczne tuby”, które pomagać będą w edukacji pieszych uczestników ruchu drogowego.