O Zofii Kamili Urbanowskiej – imieninowo i urodzinowo

Zofia Urbanowska – polska publicystka i pisarka, autorka powieści „Księżniczka”, „Gucio zaczarowany” i „Róża bez kolców”. Współpracowała z „Gazetą Polską”, pisywała do „Przeglądu Tygodniowego” i „Wieczorów Rodzinnych”, była członkiem kolegium redakcyjnego „Przeglądu Pedagogicznego.
15 maja – to dzień imienin i zarazem urodzin Zofii Kamili Urbanowskiej – Solenizantki nietuzinkowej, patronującej Miejskiej Bibliotece Publicznej już od ponad roku, a dokładnie od 24 lutego 2021 r.

27 maja 2022 r. Filia "Starówka" MBP w Koninie, wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Zofii Urbanowskiej w Koninie organizują miejską grę terenową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 pn. "Śladami Z. Urbanowskiej".

Zapraszamy Państwa na fejsbukową stronę Biblioteki, do zapoznania się z najważniejszymi informacjami o jej Patronce. Wszystkim Zofiom życzymy zdrowia, szczęścia, pogody ducha i pomyślności.

Źródło: MBP w Koninie