O pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów z powiatu

Pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będzie przedmiotem narady, która odbędzie się w najbliższy wtorek w konińskim Starostwie.

Kuratorzy, psychologowie i pedagodzy rozmawiać będą z dyrektorami placówek oświatowych oraz samorządowcami z powiatu konińskiego o organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Na spotkaniu omówione zostaną ramy prawne i zasady współpracy w zakresie skutecznego realizowania indywidualnych potrzeb uczniów. Przedstawione zostaną także kierunki zmian w świadczeniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej przez szkoły i placówki oświatowe oraz ich wpływ na orzekanie i opiniowanie przez poradnie.

Narada odbędzie się 29 marca o godz. 10.00 w sali 252 urzędu. Jej organizatorami są Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie.