O ortograficznych zmaganiach

1 kwietnia 2022 roku odbyła się II edycja konkursu ortograficznego pt. AS ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III szkół podstawowych zorganizowana przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ślesinie. Tym razem wydarzenie miało miejsce na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zakrzewku.

Polska ortografia nie należy do łatwych, użycie odpowiednich liter w poszczególnych wyrazach bywa dla wielu z nas trudnością. Wydaje się jednak, że dla uczestników konkursu, to raczej ciekawe wyzwanie niż poważny problem. Pod czujnym okiem jury, z ortograficznymi zadaniami zmagało się dziewięciu uczniów.

Ideą jaka przyświecała pomysłodawczyniom – pedagogowi Monice Łuczak i doradcy zawodowemu Edycie Zielińskiej – wzbogacenia oferty PPPP w Ślesinie o organizację konkursów ortograficznych dla uczniów szkół podstawowych, było: krzewienie i propagowanie poprawnej polszczyzny,
motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, rozbudzanie tzw. „czujności ortograficznej” oraz dobre przygotowanie uczniów pod względem ortograficznym do kolejnych klas. W bieżącym roku szkolnym organizację wydarzenia aktywnie wspierała logopeda Poradni, Edyta Stasikowska-Janik.

Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
  • I miejsce – tytuł ASA ORTOGRAFII – Julia Bubel, klasa III
  • II miejsce ex aequo – Dorota Sztuba, klasa III i Wiktor Sowa, klasa III
  • III miejsce – Michalina Migdalska, klasa III
  • Wyróżnienie – Kacper Fryska, klasa II.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu, dyplomy uznania i drobne upominki. Finał wydarzenia obfitował w liczne gratulacje i słowa uznania, a przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Gratulujemy uczniom gotowości do mierzenia się z wyzwaniami
i dziękujemy za udział w konkursie!