Noworoczne spotkanie samorządowe

Jest taki czas w roku, w którym wspólne cele, sprawy, radości, ale i troski są przede wszystkim tym, co łączy ludzi. Jest taki czas w roku, w którym w sposób wyjątkowo uroczysty chcielibyśmy spotkać się z przyjaciółmi powiatu konińskiego, ludźmi, którzy wspólnie z samorządem powiatu konińskiego bądź dla jego rozwoju pracują, realizują projekty, podejmują wyzwania. – takimi słowami Przewodniczący Rady powitał gości tradycyjnego noworocznego spotkania samorządowców w Starostwie Powiatowym w Koninie, które odbyło się 4 stycznia 2018 r. w starostwie.

Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego Janusza Stankiewicza i Starosty Konińskiego Stanisława Bielika licznie przybyli na nie samorządowcy, przedstawiciele placówek, instytucji podległych powiatowi, służb działających na terenie powiatu konińskiego, firm, organizacji pozarządowych oraz duchowieństwa.

Tegoroczne spotkanie jak zwykle miało bardzo uroczystą oprawę. Jego częścią była piękna ekumeniczna modlitwa. Podziękowaniom, noworocznym życzeniom i uściskom dłoni towarzyszyło kolędowanie młodzieży Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Do tego, że jest to święty czas, który niesie nadzieję na przyszłość z przekonaniem i pozytywnymi emocjami w noworocznej muzycznej niespodziance przekonywał zebranych gości chór samorządowców – radnych i pracowników Starostwa Powiatowego w Koninie.

Życzeniom i serdecznościom towarzyszyły przepiękne wigilijno-noworoczne zapachy oraz doskonałe smaki potraw przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Razem do sukcesu” z Kramska. Swój udział w obsłudze spotkania miała młodzież z ZSE-U w Żychlinie, która mogła zaprezentować już posiadane umiejętności kelnerskie i zdobyć dodatkową praktykę w pracy z doświadczoną kadrą spółdzielni socjalnej.