Nowe wydawnictwa na nowy sezon turystyczny

Powiat koniński rozpoczyna nowy sezon turystyczny z informatorem „Wodna przygoda na Ziemi Konińskiej”. To kompendium praktycznych wskazówek dla żeglarzy, kajakarzy, miłośników sportów motorowodnych, windsurferów, płetwonurków, a także wędkarzy. Przewodnik, którego w regionie znanym z wodnej turystyki, bardzo brakowało.

Powiat koniński jest miejscem spędzania wolnego czasu dla wszystkich preferujących wypoczynek na wodzie lub w jej pobliżu. Od wielu lat nie było jednak wydawnictwa, które zawierałoby informacje potrzebne żeglarzom, kajakarzom czy miłośnikom sportów wodnych.
– Początkowo naszym zamiarem był praktyczny informator tylko dla żeglarzy, ostatecznie zdecydowaliśmy się umieścić w folderze informacje o wszystkich aktywnych formach wypoczynku związanych z wodą – wyjaśnia Witold Nowak, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Koninie. Niezwykle istotne jest to, że informator nie powstawał „zza biurka”.
– Na motorówkę, którą przepłynęliśmy szlak Warta-Gopło, czyli powiatowy fragment Wielkiej Pętli Wielkopolski, zabraliśmy żeglarza. Niektóre szlaki kajakowe, czy miejsca do nurkowania i windsurfingu opisywali miłośnicy tych form wypoczynku – dodaje Witold Nowak. Praktyczne także w użytkowaniu 64-stronicowe wydawnictwo uzupełniają informacje o miejscach do kąpieli, rejsach turystycznych oraz bazie noclegowej i turystycznej. Wydanie informatora nieprzypadkowo zbiegło się też z publikacją mapy dla wodniaków wydanej przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina”. (Mapa dostępna w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie)

Powiat koniński promuje również turystykę kulturową, dlatego drukiem ukazał się też minifolder „Szlak Piastów – szlak Jagiellonów. Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej” autorstwa Jerzego Łojko – regionalisty i archiwisty. Autor w ciekawy sposób przenosi nas w czasy, opisywanie w słynnych „Kronikach” Jana Długosza i wskazuje miejsca w regionie, które do dziś noszą ślady tamtych czasów: Kazimierza Biskupiego, Rychwała, Gosławic, Sławska, czy Żychlina.
Jest to już ósmy powiatowy minifolder dotyczący turystyki kulturowej powiatu konińskiego.

Wszystkie wydawnictwa wspierają już promocje targową powiatu konińskiego. Trafią też do bibliotek, centrów informacji turystycznej, czy choćby do sąsiadujących z naszym regionem konińskim okręgowych związków żeglarskich.

Nowe wydawnictwa na nowy sezon turystyczny