Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego

Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego W białoczerwonej scenerii Domu Kultury OSKARD w Koninie odbyła się w piątek (26 stycznia 2018 r.) 19. Gala Powiatu Konińskiego. Spotkanie było okazją do podziękowań osobom i instytucjom przyczyniającym się do rozwoju powiatu konińskiego.

Tradycyjne, galowe podsumowanie roku rozpoczęła piosenką „Wolność” Paulina Kaźmierczak ze Studia „My Voice” w Starym Mieście. Piosenka autorstwa Marka Grechuty już na początku wskazała, na jakich wartościach oparty będzie finał 19. Gali. W podsumowaniu 2017 roku, którego dokonali Janusz Stankiewicz – przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, a także Stanisław Bielik – starosta koniński, było wiele odniesień do historii kraju i samorządów w Polsce.

Na naszych oczach i ze wspólnym: naszym i państwa udziałem tworzy się nowa historia Powiatu Konińskiego (…) Niech te symboliczne statuetki będą wyrazem tego, że współpraca z Państwem jest dla samorządu powiatu konińskiego bardzo ważna – mówił przewodniczący Rady przypominając także, że 20 lat temu na samorządową mapę Polski powróciły powiaty.

Starosta Koniński wyliczył obszary, w których powiat inwestował najbardziej: wskazał na inwestycje drogowe, edukacyjne i w ochronę środowiska i podkreślał jak wielkie wsparcie w rozwój powiatu wnoszą ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe, sołtysi, rolnicy i wiele innych grup wspierających działania samorządu. Życzył również, by rok ważnych rocznic był czasem pomyślności dla samorządu powiatu konińskiego i jego wszystkich mieszkańców.

Podczas Gali w czterech kategoriach „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego” przyznano 6 statuetek. Trafiły one do: Haliny Rogowskiej z Kramska (kategoria Działalność Społeczna), Michała Reka ze Rzgowa i Klubu Sportowego „Sokół” Kleczew (kat. Sport i Turystyka) Orkiestry Dętej Quantum z Rychwała (kat. Kultura) oraz do Fabryki Materaców HEVEA ze Ślesina i Rolplan sp. z o.o. z Kleczewa (kat. gospodarka).

Galę zakończył wyjątkowy niepodległościowy koncert, dedykowany i przygotowany specjalnie na tę okazję. Na scenie wystąpił Maciej Miecznikowski i Konin Band Orchestra. Piętnaście utworów przygotowanych specjalnie na te okazję, zaśpiewał jednak nie tylko gość wieczoru i publiczność, ale również uzdolnione wokalistki ze Starego Miasta i Ślesina: Zuzanna Juszczak, Anastazja Adaszak, Paulina Kaźmierczak, Michalina Kutek, Julia Szkudlarek (ze Studia My Voice Beaty Michalak-Górnej) a także Kinga Żelichowska, Aleksandra Piechocka i Julia Marcinkowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.

19. Galę zakończyło spotkanie w kawiarni, podczas którego swoimi specjałami podzieliły się z gośćmi panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Adamowa, Brzeźna, Siąszyc i Lichenia Starego.

Laureaci „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego”

Galowe podsumowanie roku rozpoczęła piosenką
Janusz Stankiewicz – przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego
Stanisław Bielik – starosta koniński