Nauczyciele z powiatu konińskiego z awansami zawodowymi

W czwartek (31 sierpnia) w Starostwie Powiatowym w Koninie miało miejsce uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pedagogom ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński.

Warunkiem uzyskania awansu zawodowego było odbycie stażu i uzyskanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Zarząd Powiatu Konińskiego.

W roku szkolnym 2022/2023 wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego złożyło 8 nauczycieli:
  • Kacper Bartoszewski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, nauczyciel geografii;
  • Agata Ignaczak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, nauczyciel matematyki, pracowni statystyki, fizyki;
  • Szymon Ludwin z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, nauczyciel jęz. angielskiego oraz jęz. angielskiego zawodowego;
  • Magdalena Szafarczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, nauczyciel przedmiotów zawodowych logistyka i spedycja;
  • Agnieszka Szmytka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych;
  • Edyta Steckiewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie, nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych;
  • Renata Lipska-Kołakowska z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie, nauczyciel pedagog;
  • Aleksandra Wierzbińska z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie, nauczyciel pedagog.
Wszyscy nauczyciele pomyślnie zdali egzaminy, które odbyły się w dniach 21 i 22 sierpnia 2023 r.

Dokumenty potwierdzające awans wręczone zostały przez Wicestarostę Władysława Kocaja. Gratulacje nauczycielom przekazali również Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Ryszard Nawrocki oraz radny Powiatu Sebastian Ławniczak. W uroczystości wzięły udział także dyrektorki placówek oświatowych: Anna Matczak-Gaj oraz Małgorzata Mazurek.
Sześć nauczycielek i jeden nauczyciel stoją w sali konferencyjnej na tle niebieskiego baneru.
Przewodniczący rady powiatu wręcza nauczycielce dokument potwierdzający awans.
Nauczycielka i nauczyciel odbierają dokumenty potwierdzające awans.
Uczestnicy spotkania stoją na tle niebieskiego baneru z logo powiatu konińskiego.