Nauczyciele z Powiatu Konińskiego Mistrzami w Piłce Siatkowej

Reprezentacja nauczycieli z Powiatu Konińskiego zdobyła I miejsce podczas XVII Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłce Siatkowej o Puchar Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego, które odbyły się  23 października w Opalenicy.

Już po raz siedemnasty gospodarzem mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy. Impreza cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zawodników z całej Wielkopolski i jest doskonałą okazją do integracji środowiska nauczycielskiego.

W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje nauczycieli z 6 powiatów. Powiat Koniński reprezentowali nauczyciele w składzie: Justyna Frasz-Ignaczak, Eliza Moczyńska, Błażej Malanowski, Tomasz Marcinek, Sławomir Woźniak, Michał Brodecki i Bartosz Adamiak. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny stoczyły po pięć pojedynków, plasując się na następujących miejscach:

I miejsce POWIAT KONIŃSKI
II miejsce POWIAT NOWOTOMYSKI
III miejsce POWIAT ŚREMSKI
IV miejsce POWIAT KOŚCIAŃSKI
V miejsce POWIAT GRODZISKI
VI miejsce POWIAT SZAMOTULSKI

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały upominki oraz nagrody, a także pamiątkowy puchar. Zawodnicy trzech najlepszych zespołów odebrali również medale. Uroczystego wręczenia dokonał prezes Szkolnego Związku Sportowego Zbigniew Urbańczyk, dyrektor OSiRu Grzegorz Sterczak oraz Dorota Kaczmarek z Rady Powiatu.

Nauczyciele z Powiatu Konińskiego Mistrzami w Piłce Siatkowej