Narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

Po raz kolejny Powiat Koniński włącza się w kację Narodowego Czytania. Zapoczątkowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego akcja, ma w roku 100. rocznicy odzyskania Niepodległości szczególny charakter. W sobotę (8 września) zapraszamy wszystkich do czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Początek o 11.00 przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

Program:

11.00 - Złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem J. Piłsudskiego, przemarsz do sali ratuszowej prowadzony przez Mażoretki z Sompolna.
11.15 - Powitanie gości i uczestników Narodowego Czytania, odczytanie okolicznościowego listu Prezydenta RP - Henryk Janasek, dyrektor MBP
11.25 - Animacja "Nasza Niepodległa" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie.
11.40 - "Żeromski wobec dylematów współczesności" - Wiesława Kozłowska, wykładowca PWSZ w Koninie.
12.00 - Głośne czytanie fragmentów PRZEDWIOŚNIA (przedstawiciele samorządów miasta i powiatu, kultury, młodzież).
12.30 - Wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalno-instrumen­talnego pod kierunkiem Zbigniewa Słodkiewicza z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Lubstowie.
12.50 - Wręczenie książek z okoliczno­ściową pieczęcią NARODOWEGO CZYTANIA.

Narodowe Czytanie będzie okazją do otrzymania pieczęci okolicznościowej w egzemplarzu PRZEDWIOŚNIA Stefana Żeromskiego przyniesionym z domowej biblioteki. Wstęp wolny.

Organizatorzy:
Powiat Koniński