Po raz dziewiąty, uczniowie z Klubu Młodego Gastronoma działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, zapraszają na konkurs „Najpiękniejszy Stół Świąteczny".

Konkurs odbędzie się pod hasłem „Stół Wigilijny” 14 grudnia 2011 r. o godz. 9.00, w kompleksie sportowo-dydaktycznym ZSEU w Żychlinie i wezmą w nim udział  uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego oraz miasta Konina.

Inspiracje świąteczne oceniać będzie niezależne jury, a na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Konkurs jest realizowany w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje”, a jego sens wyraża sentencja Zygmunta Glogera „Jak kwiaty są ozdobą ziemi i roślin, tak zwyczaje doroczne są krasą domowego życia narodów”.