Najpiękniejsze stoły wigilijne

Szesnaście drużyn z Wielkopolski wzięło udział w Konkursie na Najpiękniejszy Stół Wigilijny, który odbył się w czwartek (14 grudnia) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Wydarzeniu towarzyszył również szkolny konkurs na potrawy świąteczne pod tytułem „Wigilia – jedna kolacja, różne smaki”.

W tym roku motyw przewodni ozdabiania stołów można zawrzeć w haśle „wigilia jak u babci". W tym jednym z najpiękniejszych konkursów organizowanych w Powiecie Konińskim najlepsi według powołanego jury okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu.

Konkurs odbywał się pod patronatem starosty konińskiego, a jednym z fundatorów nagród było Starostwo Powiatowe w Koninie.

Wyniki Wielkopolskiego Konkursu Stołów Świątecznych:
I miejsce – Oliwia Błaszczyk i Dominika Osiewała z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu
II miejsce – Aleksandra Chęcińska i Wiktoria Nowak z Zespołu Szkół RCKU w Kościelcu
III miejsce – Sara Stankiewicz i Dominik Szubert z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie

Wyniki szkolnego konkursu:

W kategorii potrawy słodkie:
I miejsce – Natalia Wróblewska za „Gwiazdkę betlejemską z nutą pomarańczy” i Berenika Żeworonek za „Chatkę św. Mikołaja”
II miejsce – Agata Wieczorkiewicz
III miejsce – Dominika Bartczak

W kategorii potrawy wytrawne:
I miejsce – Natalia Malczyk za „Trio pierogowe”
II miejsce – Karolina Mądrowska
III miejsce – Erika Świętanowska

Warto obejrzeć galerię zdjęć z Żychlina, by samemu zainspirować się w przygotowaniu wigilijnego nakrycia.

Najpiękniejsze stoły wigilijne