Najpiękniejsze pisanki w ZSEU w Żychlinie

W ubiegły piątek (9 kwietnia), w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, rozstrzygnięto konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Najpiękniejsza pisanka”. Konkurs jest od 18 lat organizowany przez Klub Młodego Restauratora i odbywa się w ramach cyklu „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje”.

W tym roku finał konkursu, ze względu na pandemię, miał inny charakter niż dotychczas. Prace przygotowane przez uczniów były fotografowane i przesyłane do organizatora. Jury, w składzie: Anna Matczak-Gaj - przewodnicząca, Magdalena Śliwińska, Barbara Augustynowicz oraz Elżbieta Sell, miało bardzo trudne zadanie ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac. Pisanki zostały wykonane z wykorzystaniem różnych form plastycznych, niekonwencjonalnych i nowatorskich metod. Zastosowane różnorodne struktury i faktury oraz aranżacje oddawały świąteczny nastrój.

Do konkursu na pisankę zgłosiło się 29 uczestników ze szkół podstawowych, których prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: pierwszej dla uczniów z klas od 1 do 5 oraz drugiej dla uczniów z klas od 6 do 8.

W kategorii klas 1 - 5 laureatami zostali:
I miejsce - Kinga Kruszyna, Szkoła Podstawowa Nr 12 im. S. Moniuszki w Koninie oraz Zofia Siuda Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Z Urbanowskiej w Koninie
II miejsce - Lena Drewniak oraz Nikola Borowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Z Urbanowskiej w Koninie
III miejsce - Wiktor Wyporkiewicz oraz Magdalena Ganowicz, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Z Urbanowskiej w Koninie

Wyróżnienia otrzymali:
Zofia Wojdak oraz Kacper Kotwas - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Koninie
Maria Chrzanowska Szkoła Podstawowa Nr 12 im. S. Moniuszki w Koninie
Maria Wiśniewska oraz Lena Pilarczyk – Szkoła Podstawowa im. Generała Józefa Bema w Starym Mieście.

W kategorii klas 6 - 8 nagrody trafiły do:
I miejsce – Zofia Fic oraz Marceli Maciejewski, Szkoła Podstawowa im. Generała Józefa Bema w Starym Mieście
II miejsce – Aniela Nawrocka oraz Aleksandra Andrzejewska, Szkoła Podstawowa im. Generała Józefa Bema w Starym Mieście
III miejsce – Oliwer Malinowski, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie.

Wyróżnienie z kolei otrzymała Oliwia Markowska Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie w przygotowanie i nietypowe zaprezentowanie pisanek. Podziękowania należą się również nauczycielom – opiekunom, którzy zachęcili uczniów do wzięcia udziału w konkursie i służyli im fachowa pomocą.

Konkursy świąteczne odbywające się w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje” objęte są honorowym patronatem Starosty Konińskiego, a Powiat Koniński jest głównym sponsorem nagród. Nagrody fundowane są również przez Radę Rodziców ZSEU.
Zwycięskie pisanki klas 1-5 - I miejsce - Kinga Kruszyna
Zwycięskie pisanki klas 1-5 - I miejsce - Zofia Siuda