Nagradzani na targach

Album „Wielkopolska Wschodnia. Fotograficzny słownik krajoznawczy” autorstwa Jerzego Sznajdera został dwukrotnie wyróżniony: w konkursie Róże Regionów 2014 oraz w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Oba konkursy rozstrzygnięto tydzień temu (23 i 24 października) podczas poznańskich targów turystycznych.

Powiat Koniński, tradycyjnie już wspólnie z miastem Konin i Lokalną Organizacją Turystyczną „Marina”, prezentował walory turystyczne regionu podczas trwających trzy dni targów Tour Salon w Poznaniu. Razem z pozostałymi partnerami projektu promującego Wielką Pętlę konińskie samorządy oferowały możliwość nie tylko aktywnego wypoczynku, ale także kulturowe i historyczne wędrówki czy spokojny odpoczynek na wsi.
Podczas tegorocznych targów rozstrzygnięto kilka konkursów, w których odbieraliśmy nagrody i wyróżnienia: Centrum Informacji Turystycznej w Koninie zajęło II miejsce wśród trzygwiazdkowych CIT w Polsce w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną, a album fotograficzny Jerzego Sznajdera otrzymał dwa wyróżnienia.
Tegoroczny Tour Salon w Poznaniu okazały się przede wszystkim sukcesem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej i projektu „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski”.
Podczas uroczystości otwarcia targów Wielka Pętla Wielkopolski uhonorowana została trzykrotnie: ZŁOTYM MEDALEM MIĘDZYNAORDOWYCH TARGÓW POZNAŃSKICH, RÓŻĄ REGIONÓW dla serii wydawnictw o Pętli oraz nagrodą ACANTUS AUREUS za najlepsze stoisko targowe. Złoty Medal MTP przyznawany jest produktom turystycznym, które prezentowane są na stoiskach targowych i odznaczają się szczególnymi walorami stanowiącymi wizytówkę regionu przyciągając turystów. Kapituła nagrodziła kompleksowość Wielkiej Pętli - połączenie szerokiego wachlarza dóbr i usług, które mogą nabywać turyści wokół WPW oraz nowoczesność zastosowanych rozwiązań.
Wielka Pętla wyróżniona została także w najbardziej cenionym konkursie w branży turystycznej – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.
Wszystkie te nagrody to efekt współpracy 26 samorządów na czele z samorządem województwa wielkopolskiego, realizujących wspólnie projekt „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski”.

Nagradzani na targach