"Na dobry początek!"

Ruszyła ósma edycja programu grantowego „Na dobry początek!”, którego organizatorem jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich i z małych miejscowości. O dotacje mogą ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury i biblioteki publiczne z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

Dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 tys. zł można przeznaczyć na przygotowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku 2-8 lat, porady specjalistyczne dla dzieci i warsztaty dla rodziców. Autorzy nagrodzonych projektów zostaną przeszkoleni w zakresie nowatorskich metod pracy z dziećmi.

Wnioski składać należy do 10 września br. za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.fundacjabgk.pl. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 października br., a realizacja nagrodzonych w konkursie projektów nastąpi od stycznia do czerwca 2016 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod nr tel.: (22) 522 93 75 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub mailowo: fundacja@fundacjabgk.pl