Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Mobilna pracownia mammograficzna w Golinie, Rychwale, Sompolnie i Koninie

Od 1 listopada 2023 roku więcej Polek ma możliwość skorzystania z mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Przedział wiekowy Pań uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Panie mogą nadal wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej:
  • Golina – 28 listopada w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ul. Parkowa 6;
  • Rychwał – 28 listopada w godzinach od 8.30 do 11.30 przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Tuliszkowska;
  • Sompolno – 28 listopada w godzinach od 13.30 do 16.00, plac przy Urzędzie Miejskim, ul. 11 listopada 15;
  • Konin – 29 listopada w godzinach od 9.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Spółdzielców 4.
W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział Panie od 45 do 74 roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:
  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki bądź mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie. Szczególnie zapraszamy nowe roczniki Pań urodzonych w latach 1974-1978, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz Panie urodzone w latach 1949-1953, które mogą powrócić do programu.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3). W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na znajdziecie Państwo na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl. Informacje jak skorzystać z mammografii umieszczone są także na stronie www.pacjent.gov.pl.

Źródło: LUX MED
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting