Młodzież z Kramska wyjeżdża do Estonii

Pięć dni w Estonii na międzynarodowym spotkaniu młodzieży organizowanym pod hasłem "Tradycyjne estońskie zawody" spędzi sześć uczennic z Gimnazjum Publicznego w Kramsku i w Wysokiem. Uczennice wraz z opiekunami wyjadą do Estonii w najbliższą sobotę.

Oprócz zwiedzania Talinna - stolicy Estonii i Rakvere - stolicy Laane Viru, uczestnicy spotkania wezmą m.in. udział w warsztatach ceramicznych (praca w glinie), poznają proces wytwarzania chleba. Wizyta w Laane Viru to także możliwość poznania dziedzictwa kulturowego naszych partnerów: ludowej muzyki, tańców, instrumentów, tradycji, ale również i ważnych zabytków.

W spotkaniu weźmie udział również młodzież z Rumunii, Bułgarii, Litwy i Turcji. Polskę reprezentować będzie także delegacja z Opola.

Wizyta delegacji młodzieży z gminy Kramsk w Kunda jest jednym z przedsięwzięć realizowanym w ramach współpracy pomiędzy powiatem konińskim i regionem Lääne Viru. Gmina Kramsk jest jedną z pierwszych gmin w powiecie konińskim, która od zeszłego roku aktywnie włącza się w organizację bezpośrednich kontaktów pomiędzy samorządami obu powiatów.

Powiat Koniński współpracuje w estońskim powiatem Lääne Viru od 2006 roku.