Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

MISTRZOWIE AGRO 2021 - Wielki plebiscyt rozpoczęty!

Tegoroczna edycja największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego rozpoczęta! Zwycięzcy odbiorą nagrody już pod koniec listopada podczas Centralnych Targów Rolniczych w PTAK Warsaw Expo - najważniejszej w Polsce imprezy w branży agro, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Już po raz trzeci zostaną przyznane prestiżowe nagrody w wielkim konkursie MISTRZOWIE AGRO. To największy ogólnopolski plebiscyt wiejski i rolniczy, który w naszym województwie jest prowadzony przez "Głos Wielkopolski", a w całej Polsce także przez inne dzienniki regionalne oraz ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro". Plebiscyt organizowany jest z okazji Centralnych Targów Rolniczych - największych targów nowoczesnych technologii dla rolnictwa w Polsce, których tegoroczna edycja odbędzie się od 26 do 28 listopada.

Kandydatów do tytułów w plebiscycie nominują partnerzy i patroni akcji, dziennikarze, a także nasi Czytelnicy - mieszkańcy sołectw z naszego województwa.

W tym roku nagrody w konkursie MISTRZOWIE AGRO zostaną przyznane w sześciu kategoriach. W dwóch z nich - Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku - laureaci zostaną wybrani najpierw osobno w każdym powiecie, a następnie awansują oni do wojewódzkiego finału. W kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Sołectwo Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku głosowanie będzie prowadzone w skali całego województwa.

Laureaci awansują także do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym zostaną przyznane główne nagrody i tytuły Sołtys Roku Polski 2021, Rolnik Roku Polski 2021, Gospodyni Roku Polski 2021, Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2021, Sołectwo Roku Polski 2021 oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Polski 2021.

Ważne informacje i terminy:
  • Powiatowy etap głosowania w kategoriach Sołtys Roku i KGW Roku będzie trwać do piątku, 5 listopada do godz. 22:00, a finał wojewódzki w tych kategoriach rozpocznie się w poniedziałek, 8 listopada.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale oraz w wojewódzkich kategoriach plebiscytu zakończy się we wtorek, 16 listopada o godz. 22.
  • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu .
  • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w środę, 17 listopada i potrwa do wtorku 23 listopada do godz. 21.

Zapraszamyh do zapoznania się z kandydatami na stronie Glosu Wielkopolskiego.

Źródło: Głos Wielkopolski
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting