Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Mikołajki inne niż zwykle

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie każdego roku przygotowywało Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej.  W tym roku osobiste spotkanie nie było możliwe, jednakże  Mikołaj  znalazł sposób na  złożenie życzeń dzieciom.

Zespół ds. Pieczy Zastępczej  Powiatowego  Centrum Pomocy Rodzinie  wraz  z wolontariuszami  przygotował 237 spersonalizowanych  listów  od Św. Mikołaja  oraz  drobnych upominków dla każdego dziecka.  Dotarły one do wszystkich dzieci w pieczy zastępczej w powiecie konińskim oraz biologicznych dzieci rodziców zastępczych.Pomocnikami Św.Mikołaja byli koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej oraz dzieci i młodzież: Klaudia  Jankowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie, Liwia Salzman, Tymon Salzman, Kornelia Salzman i Amelia Śniegowska  ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie oraz Jakub Śniegowski  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie.   Dzieci  zdobiły lapiony oraz pierniczki, które wczesniej wypiekły.

Nieocenionym pomocnikiem okazał się również Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka w Koninie, który  aktywnie włączył się w zadanie. Paczki wraz z życzeniami sprawiły radość wszystkim dzieciom, do których dostarły przygotowane upominki.
 
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting